מציאת שמאי מקרקעין במרכז

תפקיד השמאי

תפקידו של שמאי מקרקעין הוא הערכת הערך הכלכלי של נדל"ן. הנכס יכול להיות בית, מבנה ציבור, מרכז מסחרי ואף מגרש ללא מבנה ואף ללא אישורי בניה. משאי מקרקעין עוסק בהערכת שווי הנכס לפני קנייה, מכירה או לפני ביצוע שיפוץ, הדורש תשלום היטל השבחה.

מקצוע שמאות המקרקעין הינו מקצוע, הדורש הבנה עמוקה של תחום המקרקעין וגם ניסיון רב בתחום זה. היכרות טובה עם החוקים העוסקים בתחום זה הינה חיונית ויכולה להוות את ההבדל בין ביצוע עסקה טובה לבין ביצוע עסקה, שבה אתם עלולים להפסיד הרבה מאוד כסף.

מתי צריך שמאי מקרקעין?
עסקאות נדל"ן הן עסקאות בעלות משמעות כלכלית גבוהה, בין אם מדובר בנכס למגורים או להשקעה. אם כך, בכל פעם, שאתם עומדים לפני מכירה או רכישה של נכס, חשוב לקבל הערכה מקצועית של השווי שלו על מנת שתוכלו למכור אותו ברווח, או לרכוש אותו במחיר מתאים לשוויו בשוק הנדל"ן.

איך למצוא שמאי מקרעין במרכז ?

אם אתם גרים באזור המרכז או שעברתם דירה לאזור המרכז ואתם באמת מחפשים שמאי מקרקעין במרכז טוב שיעריך את הנכס שלכם או ייתן שווי ערך כספי לבניין או שטח כלשהו אז לא כמו פעם היום שמאי מקרקעין לא משנה עם הוא במרכז או בשרון קודם צריך המלצות וחוות דעת חיצוניות על שמאי מקרקעין מומלץ .שמאי מקרקעין טוב חייב לדעת את כל הנושאים כמו:משכנתא,היטל השבחה שווי השוק,גישות שומה למיניהן , דוחות כספיים ועוד....

הקשר להיטל השבחה
היטל השבחה הוא מס, המשולם על ידי בעל נכס, כאשר ועדה מקומית מאשרת עבודה על הנכס, אשר משביח אותו ומעלה את שוויו וערכו בשוק הנדל"ן. היטל ההשבחה משולם בהתאם לעליית השווי של הנכס על פי תכניות הבניה שאושרו ולכן מומלץ להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין מומלץ, על מנת שיעריך את שווי הנכס לפני ואחרי ההשבחה לטובת ההיטל.

קביעת הערך
קביעת ערכו של נכס נעשית, כאמור, על ידי שמאי מקרקעין. שמאי מקרקעין מנוסה יידע להעריך את שווי הנכס בהתאם לתנאים שלו בלבד וגם בהתאם לנכסים דומים בסביבתו. לדוגמה, דירה אחת איננה זהה לדירה אחרת בשל הקומה, בה היא נמצאת, כמות החדרים בה, השטח שלה ועוד. יחד עם זאת, דירות בעלות מאפיינים דומים באותו האיזור יהוו מקור טוב להשוואה ולהערכה של אפשרויות התשואה של הנכס בעתיד הנראה לעין.

שמאות פרטית
בכל פעם שאתם עומדים לפני ביצוע עסקת נדל"ן, חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין, אשר ייצג אתכם ואתכם בלבד. זאת, משום שאתם רוצים לקבל חוות דעת אובייקטיבית מאיש מקצוע ניטרלי, אשר רק האינטרסים שלכם נמצאים בראש סדר העדיפויות שלו. אמנם כאשר חולקים את השירות יחד עם הצד השני של העסקה, חולקים גם את העלויות, אך גם את החבות המקצועית. היות שכך, ישנה עדיפות גבוהה לכך, שכל צד ישכור שמאי מקרקעין במרכז, אשר ייצג אותו. גם אם זה הופך את העלויות לגבוהות יותר.

שטחים פתוחים
גם אם אתם לקראת רכישה של שטחים לא בנויים כגון קרקע חקלאית, נחלה וכדומה, שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע, שרצוי מאוד שיהיה חלק מהתהליך. שמאי המקרקעין יוכל לבדוק עבורכם את שוויה הנוכחי של הקרקע וגם את התשואה האפשרית של הרכישה לשנים הקרובות והרחוקות יותר תוך הערכה, האם ניתן יהיה להפשיר את הקרקע בשנים הקרובות ולבנות בה למסחר, להשקעה או למגורים.

לסיכום
כאשר נעזרים בשמאי מקרקעין במרכז או בכל מקום אחר בכל עסקת נדל"ן, ללא קשר לאופייה ולתזמונה, האפשרות להרוויח ממנה גדל פי כמה עבור שני הצדדים של העסקה. היכולת של שמאי המקרקעין לקרוא את תנאי השטח ואת השטחים הסמוכים אליו, הינה יכולת מקצועית בעלת חשיבות מכרעת עבור עסקאות בעלות ערך כספי גבוה במיוחד, אשר מרבית האנשים מבצעים פעמים בודדות, אם לא פעם אחת בלבד, לאורך כל חייהם.

שמאי מקרקעין במרכז